Обираємо безпечні дерев’яні сходи

Проектуючи сходи, обов’язково потрібно враховувати декілька правил, кожне з яких дуже важливе, особливо, коли мова йде про безпеку. Параметри сходів в цьому випадку грають не останню роль. Глибина, висота сходинки, стійкість та надійне кріплення поручнів мають бути безпечними і в той же час зручними та комфортними у пересуванні.

Існують загальнообов'язкові технологічні вимоги, що застосовують при конструюванні сходів. Оптимальна висота сходинок 15—18 сантиметрів, а ширина їх від 25 см. Варто зазначити, що в одному марші мають бути неменше 3 і не більше 18 сходинок.

Поручні та перила не тільки мають красиво виглядати та додавати вишуканості сходам, але й відповідати за їх безпеку. Особливо якщо в домі є діти або люди похилого віку, тоді краса та стиль поручнів повинна відходити на другий план. Спеціалісти з монтажу сходів визначили безпечну висоту перил — 100—110 сантиметрів. Відстань між балясинами не повинна перевищувати 15 сантиметрів. Поручні правильні ті, які з легкістю можна обхопити зверху пальцами, зімкнувши з великим внизу. Для дорослих найбільш оптимальний круглий поручень діаметром 38—50 міліметрів. Стінні поручні повинні міцно скріплюватися та не заважати рукам.

Найпоширенішим матеріалом для сходів слугують тверді породи дерев, як от: ясен, дуб, бук. Опору краще купувати в комплекті зі сходами і того ж матеріалу, тоді не виникатиме проблем з її монтуванням. Дуже важливо, щоб усі елементи реагували на зовнішні впливи однаково. До того ж, дерево легко піддається обробці, тому майстри можуть зробити справжні витвори мистецтва.

Щоб дерев’яні сходи послужили довго, потрібно послуговуватися кількома вказівками. Кострукція повинна бути встановлена на 1,5 метра від каміна чи інших видів топливних приборів, а також подалі від трубопроводів. В приміщені має бути температурно-вологий режим.

В Україні не так багато фахівців, які спеціалізуються на виготовленні дерев'яних сходів, одна з них — “Столярна майстерня Бебко”, які використовують натуральні та екологічно чисті матеріали (дуб, ясен, сосну, бук). Усі вироби майстерні вишукані та стильні, і найголовніше — міцні, надійні та безпечні.